Chwila oddechu … Lipiec 29, 2018 15:56

Lato w pełni. Dookoła uśmiechnięci ludzie. Zrelaksowani. Wypoczęci. Z nową energią do działania. Z głowami pełnymi planów. A Ty … dalej w rozkroku. Jedną nogą Tu, a druga Tam. W pospiechu, jakby czas Cię gonił. Już czujesz jego gorący oddech na karku. Szepcze Ci złowrogo do ucha: Zrób coś w końcu! Zdecyduj! Działaj! A Ty pytasz cicho i niepewnie: Ale co? Nie wiem. Wahasz się. Coraz bardziej tracisz równowagę. Kamienie, na których stoisz chyboczą się. Zaraz spadniesz. A świat pędzi. Bez Ciebie. Nie zauważa, że chcesz go dogonić. Oglądasz jego bieg jak przez weneckie lustro. I nie wiesz, do którego przedziału wskoczyć.

A ja mam dla Ciebie propozycję. Obok Ciebie leży kamień. Tak, ten duży i płaski. Mocno przyczepiony do ziemi. Ukryty przed wzrokiem wszystkich w cieniu jabłoni. Usiądź na nim. Skorzystaj z tego, co Ci proponuje. To zajmie tylko chwilę. Zdejmij buty. Postaw gołe stopy na ziemi. Ona Cię ogrzeje i skontaktuje Cię z Twoimi pragnieniami i potrzebami. Poczuj jej ciepło, jak powoli przenika całe Twoje ciało. Ciepło rozluźnia. Delikatny letni wiatr ostudzi emocje. Przyniesie ukojenie. Wpadające spomiędzy liści promienie popołudniowego letniego słońca dadzą Ci nadzieję. A tamci niech pędzą dalej na oślep w rozpędzonym pociągu. A Ty sobie tak chwilę posiedź. Odetchnij głęboko. Odpocznij i poczuj:

Czego chcesz?

Czego nie chcesz?

Czego się boisz?

Czego potrzebujesz?

I może też w pewnym momencie poczujesz, do którego przedziału chcesz wskoczyć.

A jeżeli nie chcesz siedzieć tak samotnie, zaproś mnie. Wspólnie przyjrzymy się Twoim „chceniom i niechceniom”. Wspólnie oswoimi Twoje obawy. Wspólnie poszukamy energii. A potem się pożegnamy, a Ty ruszysz pociągiem w swoją dalszą podróż.

 

Zapraszam: Karolina Walczykowska

www.positivo-therapy.pl