Pogoń za rajem utraconym …. Lipiec 8, 2018 22:02

Ostatnio tak się rozpędziliśmy do dokonania zmian w życiu, że uciekł Nam gdzieś ponad tydzień;) Pozwolę sobie zatem jeszcze chwilę pozostać w tym duchu zmiany, bo tak się rozpędziłeś, że gnasz do przodu jak ten struś pędziwiatr;) I albo dziś Ci dorównam kroku albo pozostanie mi jedynie podziwiać Twój barwny pawi ogon. No więc biorę głęboki wdech, podwijam kiecę i lecę:) A Ty pędzisz, pędzisz i pędzisz i końca nie widać tej Twojej pogoni za rajem niezdobytym. A może za rajem już utraconym? Widzę, że powoli braknie Ci tchu . Chwytasz łapczywie powietrze ale już nawet zapomniałeś jak ono pachnie. Wołam do Ciebie – POCZEKAJ!

Zatrzymaj się na moment. Pobądź chwilę z tą zmianą. Poczuj ją całym sobą. Rozejrzyj się dookoła. Poczuj się, jak widz w kinie. Skup się na tym, co widzisz, czujesz? Czy ta zmiana w ogóle Ci odpowiada?

Bo widzisz, to nie Ty masz się dopasować do niej, a ona do Ciebie! Ma być jak dobrze dobrany ciuch. Ani za mały, ani za duży. Ma zlać się z Tobą i stworzyć jedność.

A jak się okaże, że ta zmiana jednak jakoś doskwiera, uwiera, męczy, … . To zostaw ją, niech idzie sobie do kogoś innego. A ty wróć w tamto miejsce, w którym było Ci dobrze. Bo dobra decyzja to czasem rezygnacja z czegoś, zaniechanie działania, cofnięcie się o krok. To zadbanie o własny komfort, o siebie i swoje dobre samopoczucie. Bo to Ty jesteś w tym wszystkim najważniejszy, a nie ta zmiana. Ona ma być Twoim cieniem. I, jak będziesz tak dalej pędzić, to skąd będziesz wiedzieć, że z tą zmianą jest Ci po drodze?

Więc proponuję Ci, abyś na chwilę usiadł na przydrożnym kamieniu, złapał spokojnie oddech, rozejrzał się dookoła i popatrzył w siebie. Bo może pędzisz za rajem już utraconym. I zdecyduj: Ruszam dalej, czy zostaję tu, gdzie mi dobrze?

Wybór należy do Ciebie!

 

www.positivo-therapy.pl

tel.: +48 669 832 819

mail: info@positivo-therapy.pl